Instrukcja

Instrukcja korzystania z kursu

Kurs podzielony został na pięć modułów.

Najpierw przeprowadzimy Cię przez podstawy cięcia:

  1. Dowiesz się, co to znaczy ciecie wiosenne – czyli kiedy zaczyna się wiosna i można rozpocząć bezpieczne cięcie roślin.
  2. Następnie dowiesz się jakie gatunki i w jaki sposób tniemy wiosną.
  3. Na koniec opowiemy o narzędziach do cięcia oraz wyjaśnimy, jak ich używać.

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz przygodę z ogrodem lub Twój ogrodowy staż jest już dłuższy – w tym module przyswoisz lub przypomnisz sobie podstawy cięcia.

Drugi moduł poświęciłyśmy w całości cięciu drzew i krzewów. Znajdziesz w nim odpowiedzi na pytania, jak ciąć młode drzewka owocowe, odmładzać stare krzewy (na przykładzie agrestu) oraz jak ciąć budleję czy pnącza – na przykładzie powojnika.

Z kursu ponadto dowiesz się, jak ciąć i formować iglaki, jak je odmładzać i pielęgnować.

Piąty moduł w całości poświęciłyśmy cięciu bylin. Pokażemy Ci, jak ciąć trawy po zimie, jak oczyszczać rozchodniki, a w lekcji trzeciej pokażemy, jak ciąć ciemierniki.

W ostatnim module zebrałyśmy wszystkie materiały dodatkowe. Dowiesz się z nich jak naostrzyć sekator, pobierzesz kalendarz wiosennego cięcia roślin, a także karty pracy. Znajdziesz tam także filmiki dodatkowe, z których dowiesz się co można ciąć już w styczniu i w lutym, nauczysz się ciąć aktinidię czy hortensję drzewiastą, krzewiastą i bukietową.

Nawigacja, czyli jak korzystać z kursu.

Po zalogowaniu się, należy wejść w zakładkę Panel kursu. Zobaczysz tam kafle ze zdjęciami i tytułami modułów. Kolejność korzystania z nich nie ma znaczenia, zachęcamy jednak, aby na pierwszy ogień zapoznać się z modułem Podstawy.
Jeśli przewiniesz nieco w dół, znajdziesz sekcję Zawartość kursu, gdzie widać całą strukturę szkolenia. Możesz kliknąć w dowolną lekcję, aby z tego miejsca przejść do niej bezpośrednio.


Jeśli wejdziesz w konkretny moduł, to po wybraniu lekcji, po lewej stronie pojawi się rozwijalny spis treści, ułatwiający nawigację w kursie.

W ten sposób możesz szybko wyszukiwać potrzebnych materiałów.

Copyright © 2022 Twój Ogrodnik
Szkolenia napędza platforma Publigo
Zapoznaj się z polityką prywatności i plików cookies.